Přelož mě webové stránky
– Při vyhledávání informací na internetu velmi často narazíte na cizojazyčné webové stránky a přiznejme si, že ne vždy známe všechna použitá slova a jejich přesný význam.
– V takovém případě se více než kdy jindy hodí překladač, který vám s překladem pomůže.
– Doplňků, které zvládnou přeložit zvolenou část textu, existuje celá řada, nicméně při dlouhodobém používání vychází asi nejlépe Google Dictionary, který využívá databázi od Googlu.
– V přehledu doplňků nejdete mnoho těch, které využívají databázi překladače Google.
– V praxi lze doporučit pro Operu Google Překladač, pro Chrom pak Google Dictionary a pro Firefox třeba Google Translator for Firefox.
– Prakticky ve všech případech si lze chování doplňků přizpůsobit v tom, že překlad se může objevit v bublině nebo v novém okně.
Omezte flash na webových stránkách
– Ačkoli je modul flash na webových stránkách omezován, ještě stále se najde mnoho webů, které ho podporují a využívají především pro přehrávání videa. To se navíc mnohdy spouští samo, a jakmile máte otevřeno více záložek, začíná flashový obsah značně ubírat paměť a výkon procesoru. Tím se procházení webů zpomalí, případně je nutné více chladit procesor a notebookové větráky se točí na plný výkon a to především u starších strojů, což může rušit.
– V současnosti oceníte blokování flashových videí především tehdy, když nechcete, aby se videa spouštěla automaticky, ale upřednostňujete jejich spuštění kliknutím na přehrávání.
– Podobně jako u AtBlocku i v tomto případě můžete očekávat na některých webech problémy s korektním zobrazením, což se dá ošetřit tvorbou tzv. whitelistů, kde je flash povolen.
– Pro Google Chrom se doporučuje instalace doplňku Flashcontrol, pro Operu je dostupný doplněk NoFlash, Firefox můžete doplnit osvědčeným rozšířením Flash Control.
Web