· Kokosový olej
· Jedlá soda
· Kukuřičný škrob
· Esenciální olej
Pokud máte všechny tyto složky připravené, můžete začít s přípravou. Nejprve si tedy zkuste malou dávku vyrobit, abyste v praxi otestovali, zda na vás bude mít takové účinky, jaké si představujete. Připravte si tedy 15 ml škrobu, 15 ml jedlé sody a 10 ml kokosového oleje. Na toto množství budete potřebovat asi pět kapiček esenciálního oleje dle vašeho výběru.
Pokud však nechcete žádnou vůni, nemusíte olej přidávat, protože pak nebude vůně žádná a bude vám výrobek sloužit pouze jako antiperspirant, který při případném pocení nebude překrývat pot další vůní z oleje, ale naopak. Vy pak nebudete muset řešit, že vaše podpaží voní jinak, než váš parfém. Pokud volíte oleje, můžete třeba použít i ty, které mají nějakou funkci. Například levandulový působí antibakteriálně, máta zklidňuje a například oblíbený tea tree je antiseptický. Můžete oleje také míchat a vytvořit tak pro vás ideální směs.
Kokosový olej rozpusťte ve vodní bázi a postupně přidávejte a míchejte jednotlivé ingredience. Některé návody na přípravu domácího antiperspirantu uvádí, že je ještě lepší použít směs kokosového oleje a bambuckého másla.
Následně je třeba produkt vložit nebo přesunout tam, kde ho budete uchovávat. Ať už to bude mistička, ve které mícháte, kelímek od nějakého krému či uzavíratelná plastová krabička. V každém případě vyrobený produkt pěkně uhlaďte.
Uchovávejte jej v chladu, přeci jen je bez konzervačních a dalších chemických látek, ať se vám zbytečně brzy nezkazí. Pokud ho budete udržovat v pokojové teplotě, budete ho mít povolený a jeho nanášení bude tak říkajíc mokré. Pokud si ho budete uchovávat v ledničce, bude chladivý, ale na druhou stranu se vám bude špatně z nádobek dostávat.
Takto vyrobený antiperspirant – deodorant se nanáší samozřejmě prsty v malém množství. V případě, že vám v něm zůstaly hrudky, můžete ho znovu rozehřát na vodní lázni a lépe promíchat.